Mathematics
Belle3
2015-11-07 04:42:36
please help? unit rates in math Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.
ANSWERS
DarrinScoh242
2015-11-07 09:00:53

the answer is a hope it helps

ADD ANSWER