Mathematics
June825
2016-04-17 00:41:36
Someone please solve this.
ANSWERS
ArielAmir927
2016-04-17 06:01:01

They would charge $5

sally9
2016-04-17 06:02:16

Reminder : 12" pizza = $8.00 Find the unit rate :      $8.00 ÷ 12 = 0.6666...    Find cost for 9" pizza :      0.666... • 9 = $6.00000000000003 Answer: The cost of a 9 inch (nine inch) pizza is approximately $6.00

ADD ANSWER