Mathematics

Mathematics
fejgurhguewrhfg
2021-03-02 13:04:21
Simplify. 1.5m^7(-4m^5)^2...
ANSWER
Mathematics
Jackhudson17Jack
2021-03-02 12:40:51
a survey of 30 students found that 12 of them were members of a sports team how many students out of 400 would be on sports team...
ANSWER
Mathematics
recon
2021-03-02 11:53:51
what is genetically...
ANSWER
Mathematics
paup174
2021-03-02 10:08:06
Solve: h+9.7=-9.7 Thank you so much!...
ANSWER
Mathematics
Villata620
2021-03-02 09:56:21
Solve: 2.4=-t/4.5 Thank you so much!...
ANSWER
Mathematics
rakhmedova
2021-03-02 09:32:51
jen and sarah go to lunch at the Green Grill.Their meals total $28.00 .The tax is 6%.What is the total cost including tax?...
ANSWER
Mathematics
dimas1
2021-03-02 09:21:06
What times 5 equals 70?...
ANSWER
Mathematics
tayler23
2021-03-02 09:09:21
Solve: f/5-22=-25 Thank you so much!...
ANSWER
Mathematics
RaquelLast
2021-03-02 08:34:06
Jen and sarah want to leave a 20% tip based on the cost before tax.How much tip should they leave?   without tax=28.00 (with tax 29.68) ...
ANSWER
Mathematics
stonemendez
2021-03-02 07:58:51
A taxi cab costs $1.50 the 1st mile and $0.75 for each additional mile. Which equation could be solved to find how many miles you can travel in the t...
ANSWER
Mathematics
Bacy318
2021-03-02 07:47:06
Greg has a dollar, many quarters, and many dimes. Fill in the table to show the ways he can make $1.75. How many ways can he make $1.75?...
ANSWER
Mathematics
cinthoa
2021-03-02 07:00:06
Visualize the area model and solve the following products numericaly 88x20...
ANSWER
Mathematics
cutegirlofly9
2021-03-02 05:37:51
a horse heart beats 132 times in 3 minutes. how many times does it beats in 1 minute...
ANSWER
Mathematics
AliceQuinn
2021-03-02 05:14:21
Alex walked 1 mile in 15 minutes. Dally walked 3,520 yards in 24 minutes. In miles per hour, how much faster did Sally walk than Alex...
ANSWER
Mathematics
FateRocks8D
2021-03-02 04:50:51
A triangle can have two right angles. a. True b. False...
ANSWER
Mathematics
alohappy
2021-03-02 04:39:06
norman purchased 3.5 lb of his favorite mixture of dried fruits to use in trail mix the total cost was $16.87 how much does the food cost per pound? ...
ANSWER
Mathematics
saissri97
2021-03-02 04:15:36
Ingredient c: 1/6 cup for 2/3 serving or ingredient d: 1/4 cup for 3/4 servings...
ANSWER
Mathematics
Lex8546
2021-03-02 03:52:06
Apples cost $0.95 per pound and bananas cost $1.10 per pound. Brian bought a total of 10 pounds of apples and bananas for $9.95. Write a system to re...
ANSWER
Mathematics
jolove
2021-03-02 03:40:21
Cal is buying T-shirts and shorts. T-shirts cost $12 and shorts cost $25. He plans on spending no more than $160 and wants to buy at least 5 items. W...
ANSWER
Mathematics
JubbJubb
2021-03-02 03:16:51
what is the area of. a triangle 37cm and50cm...
ANSWER
Mathematics
MelitaKrasovec
2021-03-02 02:53:21
the syeps on how to find the area of the triangle of 37cm and50cm...
ANSWER
Mathematics
GabiiDelgado
2021-03-02 02:06:21
what is 575% written as a mixed number...
ANSWER
Mathematics
Adamsen171
2021-03-02 01:54:36
what is 4+56+8474+7883939+7494equal...
ANSWER
Mathematics
Jvitullo
2021-03-02 01:19:21
what is 7(d-2)=5(d+2) ?...
ANSWER
Mathematics
Vanetta834
2021-03-02 00:32:21
The cost of 13 gallons of gasoline 41.47.write an equation relating cost to the number of gallons of gasoline.how much does 18.5 gallons of gasoline ...
ANSWER