Mathematics

Mathematics
CherlynSchrieber564
2021-05-17 15:14:21
A number changed to 3.25 after it was rounded. To what place was the number rounded?...
ANSWER
Mathematics
SydneyJ
2021-05-17 14:50:51
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price...
ANSWER
Mathematics
jovy
2021-05-17 14:39:06
What is 81.139 rounded to the nearest tenth...
ANSWER
Mathematics
StefaniPiggie40
2021-05-17 13:52:06
What is –7=e3+14? show how to solve this problem...
ANSWER
Mathematics
betsyhamilton05
2021-05-17 13:40:21
what is the lcm of 12 and 16?...
ANSWER
Mathematics
sambrown1d
2021-05-17 13:16:51
if it can perform 4.66×10^8 calculations per socond what is the performance of the computer in one minute...
ANSWER
Mathematics
heartbreaker
2021-05-17 12:41:36
How many more equal sides does an equilateral triangle have than a right isosceles triangle...
ANSWER
Mathematics
MelanyFear
2021-05-17 12:18:06
A publisher sells 10^6 copies of a new book. Each book has 10^2 pages. How many pages total are there in all of the books sold? Write the answer usin...
ANSWER
Mathematics
shenaenae
2021-05-17 12:06:21
Mr. Swanson bought a package of 10 disposable razors for $6.30. He found that each razor lasted 1 week. What was the cost per day ?...
ANSWER
Mathematics
DoyleSaltourides
2021-05-17 11:54:36
a store owner is arranging clothing on racks. She has 30 sweaters, 45 shirts and 15 pairs of jeans. She wants to put the same number of items on each...
ANSWER
Mathematics
pittmans0981
2021-05-17 11:42:51
A train traveled 325 miles in 5 hours .what was the the trains average rate of speed in miles per hour...
ANSWER
Mathematics
hayleycarter01
2021-05-17 11:31:06
Four liters or one gallon which is bigger...
ANSWER
Mathematics
ladonuut
2021-05-17 10:55:51
Expand & simplify: (x + 1)(x + 3)...
ANSWER
Mathematics
aido46
2021-05-17 10:32:21
Is 8.25 equal to 8.250...
ANSWER
Mathematics
Dicosmo10
2021-05-17 10:20:36
Decrease 120cm by 24%...
ANSWER
Mathematics
georgie51201
2021-05-17 10:08:51
The SI temperature scale used in science is the A. Fahrenheit. B. Kelvin. C. boiling point. D. Celsius....
ANSWER
Mathematics
alexismoore
2021-05-17 09:45:21
Miss Baker paid $2.50 for 5 pounds of bananas any Quetion relating the cost Sea to the number of pounds P of bananas how much would miss Baker pay fo...
ANSWER
Mathematics
Aziz94
2021-05-17 09:33:36
9 is what percent of 84?...
ANSWER
Mathematics
TstM01421346308
2021-05-17 09:10:06
if kayleigh is 102 centimeter tall is she greater than or less than 1 meter...
ANSWER
Mathematics
Nikki33
2021-05-17 08:34:51
find the product of 5 1/2 and 1/8...
ANSWER
Mathematics
bree1011
2021-05-17 07:47:51
a tennis ball weights about 56.7 grams. About how many ounces would a dozen tennis balls weight?...
ANSWER
Mathematics
Kevinsuqui
2021-05-17 07:00:51
What is the GPA system?...
ANSWER
Mathematics
Clingan544
2021-05-17 06:49:06
what percent is 8.2% of 50...
ANSWER
Mathematics
CherlynTreherne930
2021-05-17 05:50:21
2 times 3 times 6 equals 3 times 2 times 6 what property does this demonstrates...
ANSWER
Mathematics
garcisabel983
2021-05-17 05:38:36
The equation s = p - 0.15p represents the sale price s of an item with an original price p, after a 15% discount. A T-shirt costs $12. What is the sa...
ANSWER